Ewa Zarudzka - Ginekolog

HI FU

Przed umówionym terminem wizyty, proszę o zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi wykonywanego zabiegu

Jest to nowoczesna i nieinwazyjna metoda. Polega na uszkodzeniu tkanki łącznej w podścielisku za pomocą ultradźwięków, nie uszkadzając jednocześnie śluzówki. Uszkodzenie tkanki łącznej na określonej głębokości wywołuje odczyn regeneracyjny co skutkuje wytworzeniem i odbudową kolagenu a wraz z powiększeniem jego puli odbudowę warunków anatomicznych.

Wskazania

Leczenie niewielkiego stopnia nietrzymania moczu, zespołu luźnej pochwy po porodzie. Sprawdza się także w rewitalizacji pochwy i warg sromowych.

Jak się przygotować?

Przed zabiegiem należy posiadać aktualne badanie cytologiczne. Należy również sprawdzić czy nie ma czynnego stanu zapalnego w drogach rodnych.  

Podczas zabiegu

Zabieg trwa od 20 do 60 minut w zależności od rodzaju i nasilenia dolegliwości. W tym czasie do pochwy zostaje wprowadzana sonda podobna do tej, jakiej używa się podczas badania USG dopochwowego. Sonda wysyła ultradźwięki o określonej mocy koncentrujące się na głębokości 3 i 4,5 mm., a więc „sięga” głębiej niż laser.  

Po zabiegu

Możliwe jest odczuwanie dyskomfortu przy oddawaniu moczu – jest on przejściowy i najczęściej łagodny, bywa jednak, że wymaga leczenia farmakologicznego. Mimo, że metoda ta nie uszkadza nabłonka pochwy to jednak nie zaleca się przez kilka dni po zabiegu współżycia seksualnego, pływania w basenie, czy też kąpieli w wannie.  

Przy niewielkich zmianach wystarcza jeden zabieg, przy większych należy zabieg powtórzyć, sprawdzając efekt poprzedniego po ok 2 - 3 miesiącach.